Jak zostać instruktorem tańca? Jakie wymagania trzeba spełnić?

Kurs instruktora tańca składa się ze 100 godzin lekcyjnych (dokładnie z 75 godzin zegarowych). Potem jeszcze jest drugi kurs 150 godzin lekcyjnych (112 godzin zegarowych). Jak więc widać to nie mały czas, lecz na pewno warto wytrzymać i przebrnąć przez te wszystkie godziny. Istnieje bardzo wiele powodów dla, których warto zostać instruktorem tańca. Według nas jednym z główniejszych powodów jest to, że taniec z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny w Polsce.

Dzisiaj już nie koniecznie trzeba wyjeżdżać by pracować w zawodzie instruktor tańca. Tak jak wspomnieliśmy taniec w ostatnich czasach stał się bardzo popularny, a to też za sprawą programów telewizyjnych, które dotyczą tańca. Wiele osób zapragnęło się go nauczyć by móc wystąpić w takim programie i wygrać główną nagrodę.

Oczywiście ludzie od dawien dawna uczyli się tańca i raczej instruktorzy tańca nie mieli na co narzekać, bowiem ludzie tańczą na ślubach i innych uroczystościach. Ogólnie lepiej umieć taniec, niż go nie umieć.

 

Jaką odzież kupić udając się na kurs tańca?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaki rodzaj tańca będziemy się uczyć. Do tańca współczesnego powinniśmy kupić luźniejsze sportowe buty, pod żadnym pozorem nie kupować jeansów, one tylko ograniczą nasze ruchy. Warto nadmienić tutaj, że powinniśmy posiadać obuwie na zmianę, niektóre tańce wymagają położenia się na ziemi, więc aby zadbać o czystą podłogę musimy mieć dodatkową parę butów z czystą podeszwą.

Czy da się wyżyć z zawodu instruktora tańca?

Z całą pewnością nie jest to takie trudne. Mimo tego, że istnieje wiele szkół tańca, spokojnie można otworzyć swoją. Istnieje bardzo wiele różnych rodzajów tańców, zatem pole do działania w tym temacie jest spore.