Czy aranżacja kuchni musi oznaczać wydatki rzędów 10-20 tysięcy złotych?

Gdy domownicy słyszą słowo remont, dostają zgryzu zębów i trudno niejednokrotnie pogodzić się z wysokimi wydatkami, jak więc zejść z kosztów remontu?

Wiele osób wpisuje w internecie na przykład aranżacja kuchni Łódź, w przypadku gdy szukają fachowców od projektowania wnętrz z Łodzi – i to właśnie są pierwsze koszty, z których na pewno możemy zejść! Po prostu taką aranżację możemy wykonać samemu, to pozwoli zaoszczędzić kilka tysięcy.

Podczas aranżacji kuchni nie musimy też robić remontu od podłogi po sam sufit, ale jeśli już decydujemy się na pełny remont, podpowiemy jak wykonać go tanim kosztem.

Jeśli Twoja podłoga na przykład nie wygląda już zbyt dobrze, nie koniecznie trzeba wszystko zrywać, niezależnie czy są to płytki, czy też panele podłogowe, można tutaj kupić linoleum, wciąż stosowane, po wielu latach nadal nie wyszło z mody! Wtedy odpada nam dodatkowo robota związana ze zrywaniem paneli, wyrównywaniem podłogi etc.

Jak w każdej kuchni mamy w niej kilka szafek, zarówno tych stojących na ziemi, jak i tych podwieszanych na ścianie, remont wcale nie musi się z wyrzuceniem obecnych i zastąpieniem ich nówkami ze sklepu, co w takim przypadku można zrobić? Czy rozważali Państwo pomalowanie szafek na nowy kolor i ew. wymianą uchwytów na bardziej modne? Jeśli nie, warto to przemyśleć, kupno farby i ewentualnie uchwytów wyjdzie kilka razy taniej, niż zakup wszystkich mebli!

Warto zadbać też o inne detale, na przykład kupno nowej lampy, zasłon do okna – na rynku mamy bardzo wiele różnych wariantów kolorystycznych, w tym i różne wzory! Kolejnym elementem wyposażenia, który warto wymienić jest na pewno zegar na ścianie! Następnym elementem dekoracyjnym w kuchni może być podwieszany na ścianie kucharz, albo też drewniane sztućce.

Wykonując aranżacje kuchni Łódź, warto też zadbać o same ściany, możemy je albo pomalować, albo też pół kuchni na przykład wyłożyć w tapecie wodoodpornej, która będzie miała wzór cegły…