Czy na założenie firmy potrzeba od razu dużych pieniędzy?

Dziś postaramy się rozwiać wątpliwości co do tego, czy na otwarcie firmy są potrzebne od razu duże pieniądze.

Otóż nie! Otwarcie firmy nie musi wiązać się z niewiadomo jakimi wydatkami. A dodatkowo możemy wspomóc się poprzez różnego rodzaju dofinansowania, których obecnie na rynku nie brakuje.

Jeśli mamy pomysł na świetny startup, wystarczy go przedstawić inwestorom, jeśli zainteresuje ich Twój pomysł, to na pewno wyłożą na niego odpowiednią sumę pieniędzy.

Przykładowo otwierając sklep internetowy, nasze koszta możemy ograniczyć do minimum dzięki zastosowaniu takiego modelu wysyłki jakim jest dropshipping. Polega to na tym, że towar leży w innym centrum logistycznym, my nie posiadamy własnego pomieszczenia i nie przechowujemy produktów. W takim przypadku dana hurtownia dostaje wykaz, gdzie i w jakich ilościach ma wysłać towary, na zbiorczej liście. Wiąże się to z pełną integracją, jeśli chodzi o oprogramowanie sklepu, a stan magazynowy hurtowni, bo przecież nie możemy dopuścić się sytuacji, że klient zamówi, a później będzie oczekiwał na towar w nieskończoność, musimy tak zarządzać sklepem, by towar faktycznie był możliwy do wysłania do klienta.

Idąc dalej tym przykładem, w przypadku sklepu internetowego, możemy na przykład skorzystać z coworking Warszawa, czyli usługi polegającej na wynajmie biura w momencie gdy tego potrzebujemy. W Warszawie istnieje wiele centrum coworkingowych, a co jakiś czas powstają nowe. Możemy zatem bez problemu przebierać w ofertach pod względem ceny, jak i w samych lokalizacjach. Takie biuro przeważnie jest wyposażone w podstawowy sprzęt jak skaner, drukarka, a także meble typu biurko, etc. oraz posiada dostęp do szybkiego internetu!