Czym jest coworking? Najważniejsze informacje…

Coworking – czyli ucieczka od standardowego firmowego biura, czy też domowego zacisza. Coworking został kilka lat temu wymuszony kryzysem. Rozwiązanie to powstało przede wszystkim dla firm, które uciekają od kosztów posiadania biura, tak dużego by pomieściło wszystkich pracowników. Wraz z rozwojem technologii, szybkiego internetu, nie zawsze też obecnie potrzebne jest przesiadywanie w biurze, od 8 do 16 na przykład… Wiele rzeczy da się robić w chmurze, z dowolnego miejsca na ziemi. Jedyne co potrzeba, to właśnie miejsce, by sobie na spokojnie usiąść, włączyć laptopa i podpiąć się do sieci! To wszystko umożliwia właśnie pojęcie coworking Warszawa.

Coworking Warszawa to duże mnóstwo opcji… Warszawa jest bardzo dużym miastem, co za tym idzie na przestrzeni kilku ostatnich lat, powstało wiele miejsc coworkingowych! Klientami biur coworkingowych są zarówno osoby indywidualne, ale również firmy – te małe i duże! Do pierwszej grupy należą freelancerzy, ludzie tradycyjnie wolnych zawodów, ale także specjaliści z różnych dziedzin, których pracodawcy nie chcą zatrudniać na etatach.

Koszta i jeszcze raz, koszta…

Aby wynajać biurko w centrum coworkingowym Warszawa trzeba liczyć się z wydaniem kilkuset złotych miesięcznie, ale pozwala to na oddzielenie przestrzeni prywatnej od zawodowej, w przypadku gdy jedyną opcją alternatywną jest praca w domowym salonie. W takim centrum można korzystać z Internetu, komputera i urządzeń peryferyjnych – np. drukarki czy skanera. W przypadku pomieszczeń socjalnych – możemy spotkać się z dobrze wyposażoną kuchnią.

Coworking to także nawiązywanie kontaktów z innymi pracującymi, a w razie problemów ze sprzętem mamy się do kogo zwrócić o pomoc. Coworking Warszawa, to także plusy pod względem takim, że osoby przebywające z Tobą w biurze coworkingowym, rozumieją, że w tym pomieszczeniu się pracuje i nie należy przeszkadzać, w przeciwieństwie do domowników. Nie raz pewnie przerabiałeś sytuacje, w której co chwile jakiś domownik miał jakąś sprawę do Ciebie, a nawet kilka spraw w ciągu dnia, przez co musiałeś niejednokrotnie odkładać pracę na później. Takie coś nie jest dobre na dłuższą metę, można oczywiście zrobić wyjątki i pomóc rodzinie, ale praca ma też swoje priorytety, szczególnie gdy goni nas deadline! Coworking ma też swoje minusy, bywają biura coworkingowy, w których możemy pracować tylko w określonych godzinach i dniach.